Wesele w Toruniu? – 7 faktów o których warto pamiętać!

Organizacja wesela – o czym warto pamiętać?

Kameralne, tradycyjne, w gronie rodzinnym czy w towarzystwie najlepszych znajomych… Niezależnie od tego jaki ma charakter, wesele i jego organizacja to dla pary młodej wielkie wyzwanie. Was też to czeka? Więc koniecznie przeczytajcie, o czym warto pamiętać i na co zwrócić uwagę podczas weselnych przygotowań.

Budżet weselny

To pierwsza kwestia, którą powinniście się zająć. W ten sposób możecie określić własne możliwości finansowe. W pierwszej kolejności weźcie pod uwagę sprawy najważniejsze (np. liczbę gości, lokal, noclegi, catering, zespół weselny). Nie zapomnijcie też uwzględnić rezerwy finansowej, która będzie Waszym zabezpieczeniem w razie nieprzewidzianych wydatków.

Ślubne rezerwacje

Niektóre miesiące cieszą się wśród par dużą popularnością, a rezerwacje lokali dokonywane są nawet kilkanaście miesięcy przed weselem. Ustalając datę ślubu, zorientujcie się, jakie są dostępne terminy w miejscach, w których mogłaby się odbyć Wasza impreza weselna. Dzięki temu będziecie mogli wybrać najdogodniejszą datę dla Waszej ceremonii i wesela.

Nie tylko chlebem i solą…

Jedyny marsz, jaki powinniście w dniu ślubu słyszeć, to marsz weselny grany przez ATUT. Dlatego zawczasu pomyślcie o cateringu, żeby na weselu marsz nie grał w brzuchach Waszych gości. Wybierając menu, zapytajcie o możliwość degustacji proponowanych dań. Jeśli chcecie podawać alkohol na weselu, zadbajcie o to, żeby goście mieli do wyboru jego różne rodzaje.

Muzyka – atut Waszego wesela

Zachęcająca do tańca, wprawiająca w dobry nastrój czy romantyczna – muzyka nadaje ton i to dosłownie. Dlatego warto poświęcić czas na wybór najlepszej oprawy muzycznej, odpowiadającej charakterowi Waszego wesela.

Na początek zastanówcie się nad formą muzyki. Czy będzie ona odtwarzana przez DJ-a? Czy może grana na żywo przez zespół muzyczny? Być może to on zagra Wasz marsz weselny? Wybór należy do Was, jednak podejmując decyzję, miejcie na uwadze nie tylko własne upodobania muzyczne, ale także potrzeby Waszych gości.

Decydując się na opcję gry na żywo, macie dostęp do sporej liczby zespołów. Przy poszukiwaniach powinniście zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Jest to bardzo istotne, ponieważ zespół muzyczny będzie obecny przez całe wesele, a więc nawet przez 10-12 godzin. A zespół weselny ma za zadanie nie tylko grać, ale także zabawiać gości.

Szukając tego najlepszego, nie polegajcie wyłącznie na opiniach Waszych znajomych. W końcu to najważniejszy dzień w Waszym życiu. Na co w takim razie powinniście zwracać uwagę?

Portfolio

Wiele kapel weselnych ma swoje strony internetowe, na których można znaleźć nagrania piosenek i materiały z występów. Na ich podstawie możecie dokonać wstępnej selekcji.

Doświadczenie

Sprawdźcie, od kiedy zespół gra na weselach. To nie tylko świadczy o stałym zainteresowaniu klientów. Doświadczenie to także umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach, także tych kryzysowych.

Obycie

Profesjonalny zespół weselny dba nie tylko o jakość muzyki, ale także o prezencję. Przeważnie jest tak, że lider zespołu jest osobą, która prowadzi imprezę. To on inicjuje pierwszy taniec, zachęca gości do zabawy i wznoszenia toastów. Niestety bywa tak, że zamiast wzbudzać salwy śmiechu, teksty wodzireja budzą konsternację. Żeby się przed tym uchronić, najlepiej jest po prostu umówić się na spotkanie z liderem. Jak powszechnie wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze.

To podstawowe kwestie, jeśli chodzi o organizację imprezy weselnej. Pamiętając o nich, Wasze wesele stanie się dla Was powodem ogromnej radości, a Wasi goście przez wiele lat będą je miło wspominać.

atut-band-zespol-muzyczny-torun